Praktykuj w plenerze

Autor Magdalena Grzesło

ZAPRASZAM CIĘ NA PIĘKNE WYDARZENIE W OTOCZENIU NATURY I WEWNĘTRZNEJ CISZY

Bardzo jest łatwo miło spędzać czas. Dotknąć stopami ziemi, usłyszeć szelest drzew, poczuć na skórze promienie słońca. Zapraszam Cię na weekend świadomego zatrzymania, w oddaleniu od codzienności, blisko natury, pełen transformujących spotkań, rozmów i relacji.Ten wspólny czas wypełnią nam różne odmiany ruchu, zdrowa kuchnia, prowadzone medytacje i interesujące warsztaty.

Termin: 20-22 maja 2022

Miejsce: Chata Miłośliwka /k. N.Sącza

GDZIE BĘDĘ MIESZKAĆ?

Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To nie tylko pomysł na zbudowanie gospodarstwa i plan ucieczki z miasta. To przede wszystkim projekt stworzenia niecodziennego miejsca, położonego na wzgórzu, otoczonego sadem i oddalonego od asfaltu. To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem. Jeśli szukacie hotelowych wygód, to być może to miejsce nie jest dla Was najlepszym miejscem na odpoczynek. Jeśli jednak szukacie swojskich klimatów, natury i luźnej atmosfery to idealne miejsce.

JAK DOJADĘ?

Chata jest położona na górce (Beskid Sądecki), na wysokości około 600 m n.p.m., około 10 minut pieszo od żółtego szlaku turystycznego z Łącka do Szczawnicy. W dole płynie rzeka Dunajec. W pobliżu nie ma innych zabudowań, za domem jest las, co zapewnia dobre, czyste powietrze. Pod chatę nie podjedziecie zwyczajnym samochodem. W sezonie letnim można wyjechać autem z napędem na 4 koła i podwyższonym zawieszeniem, w zimie niezbędna może okazać się blokada dyferencjału oraz łańcuchy.  Bezpieczny parking dla samochodów osobowych znajduje się na dole przy domu sąsiada. Z parkingu na piechotę do chaty jest około 20/25 minut pod górę. Można wejść z małym plecakiem i zrobić sobie spacer przez las, albo poczekać na wspólny transport terenówką, który zostanie ustalony na wybraną godzinę.

POKOJE

Siedlisko składa się z chaty, spichlerza i nowoczesnej stodoły. W sumie 7 pokoi, dwie kuchnie, dwie jadalnie, dwa salony, dwa tarasy i salę warsztatową wykończoną w drewnie z oknami wychodzącymi na sad. Sala jest wyposażona w maty i koce do jogi i relaksu. Siedlisko ma również saunę, źródełko krystalicznej wody, altanę i miejsce na ognisko. Na seans w saunie udostępniane są ręczniki, torba na swoje ubrania, metalowy kubek na źródlaną wodę i olejki eteryczne. Jeśli chodzi o spanie – może trafi Ci się łóżko, a może duży materac na poddaszu – ale na pewno będzie ciepło i przytulnie. Trzy pokoje znajdują się chacie – dwa na górze (Ziółko i Błękitek) i jeden na dole (Gospodarzy) + dwie łazienki jedna na górze i jedna na dole. Dwa pokoje w spichlerzu na górze (Leśny i Widok) plus na górze umywalka z ubikacją na dole podwójne łazienk. Dwa pokoje w stodole na antresoli (Karma i Mandala); na dole znajduje się sala do jogi i jadalnia oraz łazienka. Dodatkowo w chacie jest jadalnia, salon i taras wspólny dla wszystkich Gości, a w stodole sala warsztatowa, jadalnia i taras. Na dole w Spichlerzu jest też mały salon z kominkiem. Łazienek jest pięć – nie przynależą one do pokojów.

WYŻYWIENIE

Smaczne, domowe jedzenie, przyrządzane na miejscu. Dieta zwykła oraz wegetariańska lub wegańska są w cenie. Dieta bezglutenowa +20zł. Jedzenie nie jest porcjowane – każdy je, ile chce. Kawa, herbata i woda dostępne są cały czas. Na śniadanie serwowany jest ciepły posiłek – np. owsianka lub kasza jaglana lub jajecznica. Gospodarze nie używają polepszaczy smaków, kostek rosołowych, za to zdarza im się użyć mniej typowych przypraw takich jak curry, anyż, kolendra czy kumin. 

KOSZT POBYTU

Cena 700zł zawiera:

  • 2 noclegi z pełnym wyżywieniem
  • Wstęp na wszystkie warsztaty i zajęcia
  • Koncert mis i gongów
  • Seans w saunie z aromaterapią i wodą źródlaną

Ta strona używa cookies aby polepszyć działanie strony. Akceptuję Dowiedz się więcej