Kocham siebie

Autor Magdalena Grzesło
 
Zanim zapragniesz kochać kogoś innego doświadcz miłości do siebie ♥️
 
JAK WYRAZIĆ MIŁOŚĆ DO SIEBIE?  🤔
 
AKCEPTUJ 🙏
Zaakceptuj swoje ograniczenia. Ciała, wyglądu, intelektu. Nie musisz być inna/y, żeby być wystarczająca/y.
 
DOCENIAJ 🏆
Doceniaj swoje zasoby i talenty. Nie marnuj ich przez nieuzasadniony lęk przed porażką. Wtedy nie dowiesz się jak wielki potencjał w Tobie drzemie. „Nie uda się” zamień na „Mogę bo chcę”.
 
PORZUĆ PUNKTY ODNIESIENIA ⚖️
Uznaj to, że jesteś wyłącznie sobą i podążasz najlepszą ścieżką dostępną dla Ciebie na ten moment życia. Nie rozbudzaj pragnienia życiem, które widzisz i podziwiasz u innych. A kiedy porzucisz skalę porównania, wysoko ustawione poprzeczki przekonasz się, że masz więcej niż dostrzegasz. Bo masz. I wiele ludzi na świecie dałoby wiele za Twoje zasoby.
 
ZADBAJ O SIEBIE 🔋
To piękne, kiedy wspieramy innych ludzi, mniej samodzielnych, chorych, nie radzących sobie z trudnościami.
Ale czy masz teraz dostatecznie dużo zapasu energii, aby rozdawać ją innym? Jeśli tak, to w porządku.
Jeśli nie, uznaj swoje ludzkie prawo do wypoczynku, relaksu, przyjemności, wyciszenia, odosobnienia, które służy zgromadzeniu energii. Wtedy dajesz ją bez utraty zdrowia i własnego dobrego samopoczucia. Ty też jesteś człowiekiem. Nie maszyną.
 
NIE FORSUJ 🤺
Nie zawsze w życiu idzie „po naszemu”. Ale często mamy oczekiwania, żeby życie było nam posłuszne.
Naciskamy, upieramy się, walczymy, podnosimy się z porażek, poranieni ale wciąż zdeterminowani na nieosiągnięty cel. Zbieramy resztki energii aby dotrzeć tam gdzie być może nie jest nam dane przybyć. Niespełnione oczekiwania rodzą frustracje, odbierają spokój i niszczą zdrowie.
Odpuść co nie jest Twoje, nie jest dla Ciebie. Pozwól z łagodnością ustawić Cię życiu na możliwy, wspierający cel. Wysłuchaj się w pragnienia swojego serca a nie gadającej głowy.
 
DOCENIAJ, NIE OCENIAJ🎁
Zauważ jak często myślisz, mówisz źle o innych. Komentujesz cudze zachowania, decyzje, wybory.
Może szerzysz nienawiść w obronie swoich przekonań, ideologii sortując ludzi na dobrych i złych, mądrych i głupich, tych co mają rację i tych, którym trzeba ją odebrać. Nie ma jednej racji. Są tylko inne punkty widzenia. Uhonoruj to. Jeśli Ty chcesz pozostać przy swojej „racji” zaakceptuj, że druga strona ma także do tego prawo.
Czy to, czym dzielisz się z innymi, jest tym co chcesz otrzymać w zamian? Co zasiejesz, powróci. Reguła wzajemności.
Zapytaj siebie, czego chcę doświadczać ze strony innych ludzi? Złości, krytyki, poniżenia czy miłości, akceptacji, życzliwości? Wybierz dla siebie dobrze.
 
WYBACZAJ 🤝
Nie jest łatwe wybaczyć tym, którzy zadali nam rany.
Ale nie jest też łatwo iść przez życie z ciężkim bagażem naszych zranień. Wybaczenie to decyzja. Nie musisz odpuścić winowajcy. Możesz odpuścić sobie zostawiając bagaż przy pierwszym płocie i iść dalej z lekkością. Możesz też zobaczyć w swoim winowajcy przewodnika, który naprowadził Cię na właściwy drogowskaz i okazać mu wdzięczność.
 

„KOCHAĆ KOGOŚ, TO PRZEDE WSZYSTKIM POZWALAĆ MU NA TO, ŻEBY BYŁ, TAKI JAKI JEST” – William Wharton

Kochaj siebie. Jesteś wystarczająca/y. Nie musisz być inna/y.

Ta strona używa cookies aby polepszyć działanie strony. Akceptuję Dowiedz się więcej