Czy warto uczyć się Uważności?

Autor Magdalena Grzesło

Zachęcam Cię do zapoznania się z opiniami Uczestników moich kursów.
Może te słowa zachęcą Cię do udziału w kolejnej edycji kursu MBSR lub przybliżą korzyści, jakie może Ci ze sobą przynieść.

*wszystkie opinie publikuję za zgodą autorów

pexels-monstera-5957128 2

Gdy dowiedziałam się o kursie MBSR, długo zastanawiałam się czy wziąć w nim udział. Nie do końca rozumiałam o co w nim chodzi i w jaki sposób może mi pomóc. Mimo wszystko czułam, że powinnam się na niego zapisać i tak też zrobiłam. Teraz po przejściu kursu, mogę śmiało powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Miałam problem z nadmiernym, kompulsywnym myśleniem, z którym nie mogłam sobie w żaden sposób poradzić. Już w trakcie trwania kursu zaczęłam widzieć różnicę, zrobiłam się dużo spokojniejsza, przestałam się zamartwiać na zapas, zaczęłam kontrolować swoje myśli i widzieć, że myśli przemijają i nie ma sensu się w nie angażować. Dzięki udziale w kursie zaczęłam być dużo bardziej świadoma swojego życia i jestem obecnie tu i teraz, a nie gdzieś w przeszłości czy w przyszłości. Cieszę się, że się zdecydowałam. Dziękuję również wspaniałej prowadzącej. Magda jest bardzo sympatyczną i charyzmatyczną osobą, która wspaniale przekazuje swoją wiedzę. Polecam każdemu udział w kursie prowadzonym przez Magdę.”

Patrycja W.

Kurs MBSR był dla mnie nowym, ciekawym doświadczeniem. Pokazał mi, że w naprawdę prosty i szybki sposób mogę wyciszyć swój umysł czy ukoić nerwy. Poznałam tu techniki, które pozwoliły mi odmienić swoją codzienność- zyskałam większy spokój, lepsze rozumienie swoich emocji i potrzeb, większą uwagę na sygnały płynące z mojego ciała, a także na potrzeby innych. Medytacje z kursu pozwalają mi się uspokoić, wyciszyć i złapać dystans, dzięki czemu dostrzegalnie stałam się bardziej życzliwa dla siebie i innych. Poprawiła mi się również koncentracja, doświadczam większego rozluźnienia i wewnętrznego spokoju. Poprzez naukę skupienia i obserwacji dostrzegam więcej sygnałów stresowych i emocji w ciele, mogąc lepiej sobie z nimi radzić. Sam kurs był ciekawym doświadczeniem. Panowała na nim atmosfera wzajemnego zrozumienia i braku oceniania. Magda, pełna spokoju, wewnętrznej radości i życzliwości, krok po kroku, prowadziła nas przez cały proces, wykazując się przy tym dużą dawką wrażliwości, zrozumienia i cierpliwości, wspierając wszystkich w cotygodniowych praktykach. Bardzo cieszę się z faktu, że trafiłam na ten kurs. Pozwolił mi zmienić swoje podejście do kilku kwestii, dzięki czemu odczuwam zdecydowanie więcej wewnętrznego spokoju i równowagi.

Żaneta

Trudno opisać w jak ogromym zakresie kurs MBSR przełożył się moje życie. To nie tylko metoda radzenia sobie ze stresem. MBSR niesie za sobą o wiele więcej i nie skłamię jeżeli powiem, że to styl życia. Dzięki kursowi poznałam się na nowo i na nowo spojrzałam na świat i ludzi. Przewartościowało się moje życie, zmieniły się moje reakcje, interakcje i sam sposób myślenia. Chociaż to dopiero początek nowej drogi to namacalnie czuje jej dobroczynny wpływ. Polecam kurs wszystkim, którzy potrzebują oddechu – dosłownie i w przenośni.

Martyna

Te chwile spędzone na kursie to czas dla mnie, czas przeznaczony na pielęgnację mojego wewnętrznego ogrodu. Dzięki MBSR wiem, jakie zasiać nasiona by z odrobiną pielęgnacji wyrosły z nich piękne kwiaty a ogród stał się moją przystanią, miejscem, w którym zawsze znajdę schronienie.

Zuza

Kurs MBSR jest przejściem w świat świadomości, zrozumienia tego, kim jesteśmy i na czym się skupiamy w naszym codziennym życiu. Dzięki uczestnictwu w kursie jesteśmy w stanie wybrać to, co jest dla nas najlepsze, co daje nam największe szczęście. Uważność daje moc przeżywania życia świadomie i dostrzegania tego, czego nie widzieliśmy wcześniej.

Twoje życie stanie się kolorowe „Bądź w tu i teraz. May the Mindfulness be with you”

Mikołaj

Kurs MBSR odmienił moje spojrzenie na siebie, nauczyłam się, że jestem ważna, wyjątkowa i tylko, kiedy zadbam o siebie, o swoje zasoby energii, będę wtedy mogła wtedy z radością dbać także o innych. Spokój, który płynie z medytacji daje siłę do działania. Entuzjazm Magdy (prowadzącej) jest zaraźliwy ♡

Sylwia Kuźniarz – Rymarz

Kurs MBSR jest dla mnie czasem spędzonym z ludźmi, którzy mnie rozumieją, bo są w podobnym miejscu, jeśli chodzi o radzenie (a raczej nie radzenie) sobie ze stresem. Kurs dał mi przede wszystkim zwiększenie życzliwości dla samej siebie, zrozumienie moich zachowań i reakcji w stresie, pomógł mi zrozumieć reakcje i zachowania innych ludzi.

Widzę po sobie, że jestem bardziej odporna na stres, niewspierające zachowania innych, moje myśli i złe uczucia, emocje. Nie dopuszczam do przyjmowania złych emocji innych ludzi do siebie. Akceptuję siebie, pozwalam na słabość, staram się podchodzić z otwartą głową. Jestem uważna na to, co się dzieje wokół mnie. To bardzo duża satysfakcja i uczucie uwolnienia.

Marta Rypina

Zapisałam się na kurs MBSR bo miałam wrażenie, że dotarłam do muru. Życie uciekało mi przez palce. Jestem wdzięczna, że przy pomocy Magdaleny (prowadzącej) mogłam doświadczyć sztuki uważnego życia, być tu i teraz. Chcę tą drogą iść dalej.

Maria

Kurs MBSR jest dla mnie drzwiami do nowego życia. Wchodząc przez te drzwi zobaczymy uważnym okiem zupełnie nieznane nam wcześniej lub nieodkryte horyzonty.

Michał Turchan

Kurs MBSR to czas dla siebie na poznanie możliwości i technik redukcji stresu. Uważność, przez którą prowadzi Magda, to podróż do właściwego celu.

Aneta z Krakowa

Kurs MBSR z Magdą Grzesło był dla mnie spotkaniem z samą sobą – ze swoimi emocjami, trudnościami i wyzwaniami. Zdecydowałam się na niego, aby lepiej radzić sobie ze stresem i widzę progres w tym zakresie, ale oprócz tego lepiej poznałam siebie.

Uważność na innych i swoje potrzeby, wdzięczność i radość – to rzeczy, które również wynoszę z tego kursu. Dziękuję.

Monika

Kurs MBSR pozwolił mi doświadczyć sztuki uważnego życia. Dzięki niemu nauczyłem się dbać o siebie, zwracać uwagę na małe i drobne rzeczy, doceniać wszystko co do mnie przychodzi, nawet jeśli jest to trudne, przykre doświadczenie.

Lepiej radzę sobie też ze stresem. Kurs dał mi narzędzia, z których korzystam w codziennym życiu.

H.

Czym jest/był dla mnie kurs MBSR? – cudownym doświadczeniem – spotkaniem pełnym akceptacji – początkiem zmiany – lubością do siebie – tkliwością do siebie

Agnieszka

Ta strona używa cookies aby polepszyć działanie strony. Akceptuję Dowiedz się więcej