WEEKENDOWE WARSZTATY JOGI KUNDALINI W GÓRSKIM SIEDLISKU

Autor Magdalena Grzesło

Termin: 12-14 maja 2023
Miejsce: Chata Miłośliwka /k. N.Sącza

Na wiosnę wszystko budzi się do życia. Znakomity czas, aby rozpocząć ODNOWĘ siebie od podstawy, od swojego wnętrza. To właściwy moment, żeby zregenerować ciało i obudzić uśpioną energię kierując ją na twórcze działania.

Energia Kundalini to nasz nerw duchowy, twórczy potencjał ludzki. To wewnętrzna energia życiowa (prana) symbolizowana przez zwinięty na 3,5 zwoju kosmyk u podstawy kręgosłupa. Kiedy energia ta jest uśpiona, dusza nie jest przebudzona, nie podąża za swoim przeznaczeniem. Trudne wtedy staje się bycie zdrowym i szczęśliwym i spełnionym.

Praktykowanie Jogi Kundalini pozwala odblokować, uruchomić i właściwie pokierować Naszą wewnętrzną energią i jej przepływem przez punkty energetyczne w ciele. Uczy opanowania własnej energii tak, aby służyła nam do wydobycia naszego pełnego twórczego potencjału i utrzymywała nasze ciało, umysł i duszę w równowadze.

CZY TE WARSZTATY SĄ DLA MNIE?

➡️ Jeśli nie praktykujesz Jogi Kundalini ale czujesz jej wołanie i chcesz się do niej przybliżyć
➡️ Jeśli praktykujesz Jogę Kundalini i chcesz pogłębić wiedzę o tej praktyce duchowej
➡️ Jeśli praktykujesz Jogę Kundalini, doświadczasz jej korzyści i jesteś otwarta/y na więcej

…To jest dla Ciebie.

CZEGO DOŚWIADCZĘ W TRAKCIE WARSZTATÓW?

Poruszenia ciała w praktyce jogi, pełni własnego oddechu, ukojenia myśli w prowadzonych medytacjach i zanurzenia w falach dźwięków chantowanych mantr. W trakcie prowadzonych warsztatów pogłębimy wiedzę na temat jogicznego stylu życia i filozofii Jogi Kundalini.

Zadbamy holistycznie o duszę, umysł i ciało.

JAK MOGĘ NA TYM SKORZYSTAĆ?

Korzyści z regularnej praktyki Jogi Kundalini to lepsze samopoczucie, redukcja napięcia, więcej energii i witalności. Na poziomie umysłu odczuwalny jest większy spokój i polepszenie koncentracji. Na poziomie fizycznym wzmacniany jest system nerwowy i odpornościowy, reguluje się układ hormonalny.

Jogę Kundalini możesz praktykować bez względu na poziom sprawności swojego ciała. Respektujemy jego wszelkie ograniczenia, modyfikujemy pozycje jogi. Praktykujesz w swoim własnym tempie i na miarę swoich możliwości. Do udziału wystarczy więc Twoja otwartość i zaangażowanie.
Zabierz ze sobą wygodne ubranie. Maty, koce i poduszki będą dostępne na miejscu.

PROWADZĄCA / ORGANIZATOR:

Magdalena Grzesło / Jot Devgeet Kaur, certyfikowana instruktorka Yogi Kundalini KRI/Kundalini Research Institute, członek IKYTA/International Kundalini Yoga Teachers, propagatorka uważności, nauczycielka praktyk mindfulness w tym programu MBSR, wieloletnia praktyczka medytacji, twórczyni bloga o Sztuce Uważnego Życia (www.bemindfulness.pl)

ZAKWATEROWANIE:

Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To nie tylko pomysł na zbudowanie gospodarstwa i plan ucieczki z miasta. To przede wszystkim projekt stworzenia niecodziennego miejsca, położonego na wzgórzu, otoczonego sadem i oddalonego od asfaltu. To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem. Jeśli szukacie hotelowych wygód, to być może to miejsce nie jest dla Was najlepszym miejscem na odpoczynek. Jeśli jednak szukacie swojskich klimatów, natury i luźnej atmosfery to idealne miejsce.

DOJAZD:

Chata jest położona na górce (Beskid Sądecki), na wysokości około 600 m n.p.m., około 10 minut pieszo od żółtego szlaku turystycznego z Łącka do Szczawnicy. W dole płynie rzeka Dunajec. W pobliżu nie ma innych zabudowań, za domem jest las, co zapewnia dobre, czyste powietrze. Pod chatę nie podjedziecie zwyczajnym samochodem. W sezonie letnim można wyjechać autem z napędem na 4 koła i podwyższonym zawieszeniem. Bezpieczny parking dla samochodów osobowych znajduje się na dole przy domu sąsiada. Z parkingu na piechotę do chaty jest około 20/25 minut pod górę. Można wejść z małym plecakiem i zrobić sobie spacer przez las, albo poczekać na wspólny transport terenówką, który zostanie ustalony na wybraną godzinę.

POKOJE:

Siedlisko składa się z chaty, spichlerza i nowoczesnej stodoły. W sumie 7 pokoi, dwie kuchnie, dwie jadalnie, dwa salony, dwa tarasy i salę warsztatową wykończoną w drewnie z oknami wychodzącymi na sad. Siedlisko ma również saunę, źródełko krystalicznej wody, altanę i miejsce na ognisko. Na seans w saunie udostępniane są ręczniki, torba na swoje ubrania, metalowy kubek na źródlaną wodę i olejki eteryczne. Jeśli chodzi o spanie – może trafi Ci się łóżko, a może duży materac na poddaszu – ale na pewno będzie ciepło i przytulnie.

WYŻYWIENIE:

Smaczne, domowe jedzenie, przyrządzane na miejscu. Dieta zwykła oraz wegetariańska lub wegańska są w cenie. Dieta bezglutenowa +20zł. Jedzenie nie jest porcjowane – każdy je, ile chce. Kawa, herbata i woda dostępne są cały czas. Na śniadanie serwowany jest ciepły posiłek – np. owsianka lub kasza jaglana lub jajecznica. Gospodarze nie używają polepszaczy smaków, kostek rosołowych, za to zdarza im się użyć mniej typowych przypraw: curry, anyż, kolendra, kumin.

INWESTYCJA:

Cena 650zł zawiera:

  • dwa noclegi z pełnym wegetariańskim/wegańskim wyżywieniem
  • wstęp na wszystkie warsztaty i zajęcia jogi

Opcje dodatkowo płatne (nieobowiązkowe)

  • koncert mis i gongów 40zł/osobę
  • seans w saunie 40zł/osobę
REZERWACJA MIEJSCA:
PROGRAM WYJAZDU:

Piątek 12 maja 2023

16.00   zakwaterowanie, czas wolny
18.00   kolacja
19.00   krąg otwarcia
20.00   praktyka jogi kundalini
21.00   relaksacja/sauna

Sobota 13 maja 2023

06.00   poranna praktyka Sadhana
09.00   śniadanie
11.00   warsztaty
13.00   obiad  
16.00   praktyka jogi kundalini 
17.00   warsztaty
19.00   kolacja/ognisko (przy dobrej pogodzie)
21.00   koncert mis i gongów *dla chętnych

Niedziela 14 maja 2023

06.00   poranna praktyka Sadhana
09.00   śniadanie
11.00   praktyka jogi kundalini
12.00   krąg zamknięcia
13.00   obiad i wykwaterowanie

 

Ta strona używa cookies aby polepszyć działanie strony. Akceptuję Dowiedz się więcej